Левски и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в среща-реванш от полуфиналите на

...

Левски на финал! С човек по-малко сините не се дадоха на ЦСКА

Левски и ЦСКА приключиха наедно 2:2 в среща-реванш от полуфиналите на шампионата за Купата на България.

Така с общ резултат от двата мача 4:2 " сините " ще спорят за трофея с различен столичен отбор - " Славия ". Тимът на Делио Роси поведе с попадение на Жорди Гомес в 7-ата минута. В 28-ата минута Хали Тиам от " Левски " получи червен картон за безумно влизане в краката на Фернандо Каранга. Бразилецът получи тежка травма и бе сменен наложително от Хеан Бланко. Именно последният изравни в 57-ата минута, възползвайки се от неточност на стража Божидар Митрев.

В 65-ата минута обаче Серджиу Буш още веднъж наказа някогашния си тим и даде задатък на " Левски ". Само 7 по-късно ЦСКА изравни. Голът бе дело на Роланд Алберг, като отново неточност позволи стражът Митрев.

До края " Левски " удържа и е на край за Купата на България, с който може да избави сезона си.
Източник: petel.bg